Działacze w Ojczyźnie i na emigracji politycznej. Lech Wałęsa, Gdańsk.
sobota, 02 lipca 2011
Onanizm, czy walka Polaków przeciwko kryptosyjonistycznej okupacji Ojczyzny?
Czy wykorzystuje służbowy adres Europejskiego Centrum Solidarności do samolubnego samozaspokajania się, lub osiągania podobnych korzyści osobistych?

 

sowa (») | 3. 3. | czytaj: 154× |
gdansk/walesa-kosiewski.jpg
(...) Rzecz o kryminalnej nominacji na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności, która oburzyła nawet Lecha Wałęsę do tego stopnia, że postanowił zerwać współpracę z mającym powstać za duże pieniądze unijne na terenie byłej Stoczni Gdańskiej Europejskim Centrum Solidarności, którym chciał przecież kierować żydokomunista Bohdan Lis, który legitymacji Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR w Stoczni Gdańskiej nie oddał tak jak Anna Walentynowicz chyba nawet po rozwiązaniu tej zbrodniczej, walczącej z Wiarą i z Kościołem Rzymskokatolickim, żydokomunistycznej partii (...). czytaj dalej 
 
http://sowa.quicksnake.pl/Lech-Walesa

----- Original Message -----
Sent: Friday, July 01, 2011 10:13 AM
Subject: RE: PRZEPIS NA MYDLO von Ryszard Filipski; O dobrych zydach i zlym pedale, kryptosyjonizm pozytywny – Arkadiusz Robaczewski; Miss PiS – kroi sie afera seksualna;Boska prezydencja Tuska, Wicekanclerz W. juz pogratulowal;

Szanowni Państwo,
Nie wyraziłam zgody na przystąpienie do Państwa grupy i otrzymywanie od Państwa wiadomości. Proszę o nieprzysyłanie więcej wiadomości.
 
**************************
Aleksandra Dulkiewicz
Europejskie Centrum Solidarności
ul. Doki 1, 80-958 Gdańsk
Dział Koordynacji i PR
tel.: +48 58 7682336
tel. kom.: +48 785120680
fax: +48 58 7677978
a.dulkiewicz@ecs.gda.pl

Czy wykorzystuje służbowy adres Re: PRZEPIS NA MYDLO von Ryszard Filipski; O dobrych zydach i zlym pedale, kryptosyjonizm pozytywny – Arkadiusz Robaczewski; Miss PiS – kroi sie afera seksualna;Boska prezydencja Tuska, Wicekanclerz W. juz pogratulowal;
SOWA - 1 Lip - 2 autorów - 2 odpowiedzi

piątek, 24 września 2010
Arte-Sendung "Panzer gegen Polen,Honeckers Geheimplan gegen Solidarnosc" am 29.9.2010

sowa european magazine - magazyn europejski - europäisches magazin

Friday, Oct 01, 2010

 Stefan Kosiewski: Anachroniczny film propagandowy telewizji arte.

Download this episode (7 min)  
Drogi Panie Doktorze Kubina,

zainteresowany nadesłanymi przez Pana wyjaśnieniami obejrzałem propagandowy film państwowej telewizji arte o dobrym Jaruzelskim, złym Honeckerze i straszliwej zarazie polskiej Solidarności, która mogła się przecież rozlać na cały porządek pojałtański w Europie i zburzyć dorobek życia nie tylko kanclerza RFN Schmidta (z SPD), dlatego dobrze się stało (takie jest przesłanie tego niedobrego filmu!), że generał Jaruzelski wprowadził stan wojenny w Polsce.

Dobrze się stało, że ten niedobry film niemiecki utrzymany został w tradycji i w klimacie produkcji filmowej Rzeszy kanclerza Hitlera, bo jeśli obejrzało go albo i obejrzy jeszcze chociaż kilku Polaków w Polsce, to prowokacja się uda i może zagotuje się znowu w nich krew jak we mnie za młodu i podskoczą nie tylko notowania przedwyborcze żydokomunistów Kaczyńskiego walczących krzyżem przeciwko Kościołowi, podających się za polską prawicę, fałszywych konserwatystów i fałszywych narodowców, rzekome ofiary zamachów, rozpylanych samolotów i zadymy. Powstaną jeszcze Prawdziwi Polacy.

Dobrze się stało, że odciął się Pan od tego filmu bo wstyd, żeby coś takiego miało się ciągnąć za człowiekiem przez życie, lecz jeśli na zakończenie filmu pokazywane jest jednak wciąż Pana nazwisko, to widocznie nie dotarło do redaktorów telewizji arte, że zdrowe drzewa nad Morzem Północnym skrzywiają się, bo tak chcą i rosną sobie pod wiatr.

Jaruzelski jest złoczyńcą komunistycznym, tajnym agentem sowieckich służb i jako taki powinien być osądzony za życia jak zwykły przestępca przeciwko ludzkości, jak gestapowiec. Tak samo powinien być nazwany po nazwisku i osądzony przez Trybunał taki jak Norymberga każdy inny ubowiec, gdyby komunizm upadł i miały zapanować na świecie: Dobro i Prawda. Nie stało się tak jednk m.in., dlatego, że komunistyczny sekretarz Rakowski miał szatański pomysł na ostateczną konwergencję systemową w Europie, a od kogo ten rozkaz otrzymał, to niech pytającemu już Putin podpowie.

Generał Kiszczak dał ludzi do zespołu i wyznaczony zespół kolegialnie opracował plan, który potem został zrealizowany jako Magdalenka (wódeczka, buzi, sztama) z udziałem Lecha Kaczyńskiego, Lecha Wałęsy, trockistowskiego KOR-u i Kościoła Katolickiego w Polsce a telewizja państwowa w PRL-u zrealizowała niedobry, goebbelsowski film propagandowy w odcinkach o rycerzach rozbójnikach (Raubritterach) tzw. okrągłego stołu.

A może nie trzeba, Kochany Panie Doktorze Kubina ulegać filmowym złudzeniom, nie należy poddawać się telewizyjnej fikcji i popadać zaraz w jesienne depresje? Może istotnie każde kłamstwo Szatana ma drugie dno i pod kłamstwem propagandy ukryta jest Prawda, właściwe przesłanie filmu? Znak dla osób wtajemniczanych w misterium mrugania? Wszak na filmie arte o rzekomo poczciwym Jaruzelskim pokazywany jest enerdowski student w tamtych czasach w mieście Łodzi, pada jego nazwisko i określenie, że jest to student Politechniki a zaraz pokazywana jest przy okazji jego legitymacja studencka z pieczątką Uniwersytetu Łódzkiego i budynki Uniwersytetu w Łodzi, a nie jakiejś Politechniki. W języku niemieckim nie używa się słowa Politechnika, więc to nie mogło być przejęzyczenie, zwykła pomyłka realizatora. To był z pewnością Znak jeden z tych, dla ujrzenia których których warto żyć i na które się w nadziei czeka.

Reasumując: film jest anachroniczny, bo do kitu a kit służył w dawnych czasach do wciskania w okna, w których przesiadywali jak w internecie Dobrze Ludzie.

Z Frankfurtu nad Menem mówił
Stefan Kosiewski
http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20101001_1049-688326.mp3

Napisał sowa (») Wczoraj o 23:42 w kategorii Lech Walesa, czyta

Sdílet 

Arte-Sendung "Panzer gegen Polen,Honeckers Geheimplan gegen Solidarnosc" am 29.9.2010

 • Öffentlich empfohlen von

oneview Mitglied: SOWA SOWA  

 Dr. Michael Kubina przyznaje, że miał swój udział w powstaniu projektu zrealizowanego przez Arte, MDR i ariane-film, nie miał jednak wpływu na ostateczny kształt filmu poświęconego tajnym planom Honeckera w stosunku do polskiej Solidarności. Wczoraj obejrzał ten film i zadziwił go sposób, w jaki prezentuje się w nim historię.  Naukowiec niemiecki zaczyna od pozytywnych uwag o filmie, który mówi o tajnym planie wejścia do Polski wojska NRD w celu zlikwidowania Solidarności.  

 Zauważa jednak, że ze względu na to, iż realizatorzy filmu oddali Jaruzelskiemu zbyt dużo miejsca na przedstawianie jego wersji wydarzeń a nawet użyli jego wypowiedzi do podsumowania wydarzeń historycznych w końcowej części filmu - nie może projekcja tego filmu w Polsce obyć się bez niezbędnego komentarza.  

Według wersji Jaruzelskiego, przyjętej bezdyskusyjnie przez realizatorów filmu, wprowadzenie stanu wojennego zapobiegło rzekomo wkroczeniu wojsk Układu Warszawskiego do Polski i uratowało pokój na świecie. Tymczasem nie zostało to do dzisiaj wyjaśnione, czy rzeczywiście groziło wejście tych wojsk do Polski. Wiele przemawia za tym, że Moskwa nie była ani gotowa do interwencji wojskowej w Polsce ani nie miała w ogóle takiego zamiaru.  To powinno być przynajmniej powiedziane w tym filmie - zauważa Dr. Kubina, w którego odbiorze film jest bardzo (wschodnio-)niemiecki.  

Dr. Kubina przypomina też o tym, że w opinii byłego kanclerze RFN Schmidta (SPD), stan wojenny był już 13.12.1981 roku  "potrzebny". 

Bardziej niż denerwujący dla niemieckiego naukowca jest sposób, w jaki została w filmie przedstawiona Solidarność.  W filmie nie daje się odczuć radości z uzyskanej w Polsce na kilkanaście miesięcy wolności, wolności prasy, nadziei, euforii przebudzenia narodu z letargu.  Uzyskanego powszechnego przekonania, że można jednak pokierować swoim losem.   

Nie doszedł w filmie do głosu żaden Polak, który sympatyzowałby chociażby z Solidarnością, do której należało przecież 10 mln ludzi z 35  milionowej ludności. Zamiast tego jest się cały czas pod wrażeniem ciągłych strajków, chaosu, gospodarczego załamania. Realizatorzy filmu nie informują jednak widza, co jest przyczyną tych strajków. Informuje się za to niemieckich widzów o wykupywaniu przez Polaków enerdowskich sklepów. Takie odczucie mogło być wtedy udziałem mieszkańców NRD, ale czy musi podzielać je dzisiaj bezkrytycznie telewizja MDR? 

Dyskusja po projekcji pasowała  (złą) jakością do filmu, na szczęście nie została pokazana w telewizji. Polaków nie zaproszono najwidoczniej na premierę - kończy nadesłane uwagi Dr. Michael Kubina prosząc o przesłanie ich dalej, do zainteresowanych osób, czemu sowa niniejszym czyni zadość mfG. (z przyjacielskimi pozdrowieniami). 

   oneview Mitglied: SOWA SOWA
23.09.2010 Helm

0 Dr. Michael Kubina, Institut für Zeitgeschichte, Abteilung Berlin

Liebe  Kolleginnen und Kollegen, liebe Freunde,

Am Zustandekommen dieses Projektes von Arte, MDR und ariane-film war ich nicht ganz  unbeteiligt, am Endergebnis allerdings dann weniger. Ich habe den Film gestern gesehen und war doch etwas überrascht, wie die Geschichte erzählt wird.

Aber fangen wir mit dem Positiven an: Mit dem Film wird erstmals ein breiteres Publikum von Honeckers Plänen, auch mit der NVA nach Polen einzumarschieren, um Solidarnosc zu zerschlagen, erfahren.

In Polen dürfte dieser Film aber zum Beispiel kaum ins Fernsehprogramm kommen, jedenfalls nicht unkommentiert, hat der Autor doch Jaruzelski breiten Raum und quasi auch das Schlusswort gegeben, seine Sicht der Dinge darzulegen. In dieser Sicht hat er Polen mit der Ausrufung des Kriegsrechts vor dem Einmarsch des Warschauer Paktes  (mindestens), wenn nicht sogar den Weltfrieden gerettet. Nun ist die Frage, ob 1981 noch ein Einmarsch  drohte, in der Tat bis heute ungeklärt, wird sich wohl auch nicht mehr klären lassen, da das Kriegsrecht eine Intervention ja überflüssig machte, unabhängig davon, ob sie überhaupt noch im Kalkül war. Vieles spricht jedoch dagegen, dass Moskau noch bereit und fähig gewesen wäre, seine Truppen einmarschieren zu lassen. Der Film hätte diese, von der Forschung gestützten Zweifel zumindest anklingen lassen müssen.

Utopie hat aber weder Charme noch ein Recht in diesem leider sehr (ost-)deutschen Film.

Na ja, BK Schmidt hatte ja schon am 13.12.1981 erkannt, dass die Ausrufung des Kriegsrechts "notwendig"  war.

Mehr als ärgerlich ist  jedoch, wie Solidarnosc in diesem Film in Szene gesetzt wird: Fast nichts ist zu spüren und zu sehen von dem politischen Frühling in Polen (außer Miles Davis, der aber erst unterm Kriegsrecht in Warschau war) , von der Freiheit, den Hoffnungen, der Euphorie, von der Pressevielfalt, davon wie ein ganzes Volk aus der Lethargie erwacht und entschlossen ist, sein Schicksal in die Hand zu nehmen. Kein Pole kommt zu Wort, der mit Solidarnosc auch nur sympathisierte (10 von 35 Millionen Polen waren in der Solidarniosc).  Stattdessen bekommt man den Eindruck von Dauerstreiks, Chaos und wirtschaftlichem Zusammenbruch, ohne das für den Zuschauer auch emotional erfahrbar wird, wofür die Polen so hartnäckig streikten.  Dafür wird ausgiebig erzählt, wie die Polen die DDR leer kauften.

Das war die Sicht des gemeinen Ostdeutschen auf Polen, wohl wahr. Aber muss der MDR diese Sicht in einer solchen Weise goutieren?

Die Podiumsdiskussion im Anschluss passte zum Film, aber die wird ja zum Glück nicht gezeigt. Polen waren anscheinend nicht zur Premiere eingeladen.

http://www.zeitverlag.de/veranstaltungen/zeit-geschichte-im-gesprach-%E2%80%9Epanzer-gegen-polen%E2%80%9C-%E2%80%93-honeckers-geheimplan-gegen-solidarnosc/

Nichtsdestotrotz wünsche ich dem Film ein zahlreiches Publikum und Arte vielleicht erhellende Zuschauerreaktionen.

Ich bitte ausdrücklich darum, diese mail an Interessierte weiterzuleiten.

Viele Grüße
Michael Kubina

http://www.oneview.de/user/sowa/url/124318615/

 Dr. Michael Kubina
Institut für Zeitgeschichte
Abteilung Berlin
Finckensteinallee 85-87
12205 Berlin

Tel. 030-8114456

http://sowa.quicksnake.pl/Lech-Walesa/Arte-Sendung-Panzer-gegen-Polen-Honeckers-Geheimplan-gegen-Solidarnosc-am-29-9-2010
wtorek, 04 listopada 2008
Rząd RP pod dyktando Brukseli: Likwidacja Polskich Stoczni na konto Kaczyńskich i Tuska

Pomnik poleglym w grudniu 1970

Rząd Tuska i Pawlaka może ratować polskie stocznie jak rząd niemiecki ratuje niemieckie banki.
Rząd Tuska i Pawlaka nie ratuje polskich stoczni, bo nie jest polskim rządem.
Jest antypolską bandą złoczyńców, która musi być odsunięta od władzy.

EU genehmigt Milliardenhilfe für Bayern LB - Danziger Werft?

faz.net — EU hat Polen die Rettung der Wiege der Gewerkschaft SOLIDARNSC mit 0,2 Mld Euro verboten. Sind die staatlich unterstützte bayerische Landesspekulanten Übermenschen in der EU? Stocznia Gdańska w Polsce NIE BYŁA DO URATOWANIA, a spekulantów finansowych UNIA POZWALA ratować 20 Mld Euro!? http://25lat.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?364902

http://digg.com/politics/EU_genehmigt_Milliardenhilfe_fur_Bayern_LB_Danziger_Werft 
mysowa

Rakowski, żydokomunista zamyka polskie stocznie łapami UE - Złodzieje zarobili!

http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/169
niedziela, 28 września 2008
Nietypowy mecz w Gdańsku - Borusewicz na 2 pozycjach: za siebie i za Hodysza z SB
   
Nietypowy mecz w Gdańsku - Borusewicz na 2 pozycjach: za siebie i za Hodysza z SB
dodana przez sowa z http://wiadomosci.onet.pl/...
5 minut temu

Zespół "Elementów Antysocjalistycznych" tworzą: Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Paweł Adamowicz, Jan Krzysztof Bielecki, Sławomir Rybicki, Arkadiusz Rybicki, Bogdan Borusewicz, Jerzy Borowczak, Mariusz Popielarz, Tomasz Wołek, Maciej Płażyński, Jerzy Hall, Jacek Karnowski, Jarosław Czarniecki, Andrzej Kowalczys, Marcin Wołek, Wojciech Jankowski - wylicza tvn24.pl. Więcej
 
Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
kategoria: Sport
tagi: żydokomuna, złodzieje, judeopolonia, kapusie, Borysewicz, Hodysz, Walesa, bolki, zaraza

http://elefanta.pl/bookmark.action?resourceId=1260172

W 1970 r. oficer SB Graczyk oddelegowany został z Olsztyna do Gdańska w celu pozyskania Tajnych Współpracowników SB spośród zbuntowanych polskich robotników. Przeprowadził m.in. kilka rozmów z Lechem Wałęsą. W 1979 r. emerytowany już Graczyk przeniósł się wraz z żoną na stałe do Gdańska wtedy kontrwywiadem wojskowym kierował Kiszczak a Wałęsą w grupie tzw. Wolnych Związków Zawodowych żydowskiego KOR u kierował Bogdan Borusewicz członek KOR i żyd Andrzej Gwiazda. Po co Graczyk przenosił się na starość z Olsztyna do Gdańska? Czy generał Czesław KIszczak został Ministrem Spraw Wewnętrznych w nagrodę za udaną operację porozumienia partii komunistycznej z polskimi robotnikami ? Czy Lista Tajnych Współpracowników Kontrwywiadu Wojskowego będzie kiedyś opublikowana? Dlaczego KOR owiec Maciarewicz zajął się WSI a nie ujawnieniem ANTYPOLSKIEJ DZIAŁALNOSCIA Kontrwywiadu Wojskowego Czesława Kiszczaka? http: ochaby.blox.pl 2008 12 w 1979 r Graczyk przeniosl sie do Gdanska wtedy.html tekstyW 1970 r. oficer SB Graczyk oddelegowany został z Olsztyna do Gdańska w celu pozyskania Tajnych Współpracowników SB spośród zbuntowanych polskich robotników. Przeprowadził m.in. kilka rozmów z Lechem Wałęsą. W 1979 r. emerytowany już Graczyk przeniósł się wraz z żoną na stałe do Gdańska wtedy kontrwywiadem wojskowym kierował Kiszczak a Wałęsą w grupie tzw. Wolnych Związków Zawodowych żydowskiego KOR u kierował Bogdan Borusewicz członek KOR i żyd Andrzej Gwiazda. Po co Graczyk przenosił się na starość z Olsztyna do Gdańska? Czy generał Czesław KIszczak został Ministrem Spraw Wewnętrznych w nagrodę za udaną operację porozumienia partii komunistycznej z polskimi robotnikami ? Czy Lista Tajnych Współpracowników Kontrwywiadu Wojskowego będzie kiedyś opublikowana? Dlaczego KOR owiec Maciarewicz zajął się WSI a nie ujawnieniem ANTYPOLSKIEJ DZIAŁALNOSCIA Kontrwywiadu Wojskowego Czesława Kiszczaka? http: ochaby.blox.pl 2008 12 w 1979 r Graczyk przeniosl sie do Gdanska wtedy.html opisy
W 1970 r. oficer SB Graczyk oddelegowany został z Olsztyna do Gdańska w celu pozyskania Tajnych Współpracowników SB spośród zbuntowanych polskich robotników. Przeprowadził m.in. kilka rozmów z Lechem Wałęsą. W 1979 r. emerytowany już Graczyk przeniósł się wraz z żoną na stałe do Gdańska, wtedy kontrwywiadem wojskowym kierował Kiszczak, a Wałęsą w grupie tzw. Wolnych Związków Zawodowych żydowskiego KOR-u kierował Bogdan Borusewicz (członek KOR) i żyd Andrzej Gwiazda. Po co Graczyk przenosił się na starość z Olsztyna do Gdańska? Czy generał Czesław Kiszczak został Ministrem Spraw Wewnętrznych w nagrodę za udaną operację "porozumienia partii komunistycznej z polskimi robotnikami"? Czy Lista Tajnych Współpracowników Kontrwywiadu Wojskowego będzie kiedyś wreszcie opublikowana? Dlaczego żyd i KOR-owiec Maciarewicz zajął się WSI, a nie zajął się ujawnieniem ANTYPOLSKIEJ DZIAŁALNOSCI  Kontrwywiadu Wojskowego Czesława Kiszczaka? http://ochaby.blox.pl/2008/12/w-1979-r-Graczyk-przeniosl-sie-do-Gdanska-wtedy.html

http://moblo.pl/profile/sowa
niedziela, 09 września 2007
ks. Jankowski rozdaje...
 
Frankfurt , Polnisches Kulturzentrum  ks. St. Musiał, Stefan Kosiewski
Ksiądz Stanisław Musiał tak wspomina Sierpień 1980 roku:
"Potem obserwowałem podpisanie porozumień i byłem na odprawianej przez Jankowskiego Mszy Świętej kończącej strajk.
Wtedy kolejny raz mnie zadziwił. Po nabożeństwie otoczyli go ludzie. Też podszedłem i widzę, że on... rozdaje autografy. Wydawało mi się to trochę przesadą choć przez pobyt na Zachodzie bylem przyzwyczajony do do różnych rzeczy, jeśli chodzi o księży. Zaglądam mu przez ramię i okazuje się, że on na dodatek podpisuje swoje zdjęcia. Chryste, jaka pycha...
(...)
Długo jeszcze byłem tym wstrząśnięty. Tym biednym ludziom, ktorzy tam ryzykowali wszystko, którzy poszukiwali wsparcia duchowego, zamiast dawać jakis święty obrazek, bo przecież wszyscy o tym mysleli, chcieli jakiejś pamiątki, to on dawał swój portret. I tyle tego naprodukował! A przecież wtedy nie było to łatwe, to nie były jeszcze te czasy, że się gdziekolwiek robiło kserokopię, a o łatwym zamówieniu w drukarni mowy nie było. Tym bardziej, że on przecież był jednym z uczestników strajku! (...) I to, co później się działo, jego pycha i próżność, wszystko mieściło sie w tym własnie wydarzeniu, które zaobserwowałem w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku."
                                  Fragment pochodzi z książki "Duchowny Niepokorny".
  
galeria pi*eS  press international em*PIK society  

http://galeriapies.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?390787                                     

środa, 13 czerwca 2007
środa, 14 grudnia 2005
namaszczony przez Kiszczaka w Magdalence Tadeusz Mazowiecki został pierwszym żydokomunistycznym premierem w Polsce

Sowa Magazyn Europejski
Sowa Magazyn Europejski   24 sierpnia 1989 roku namaszczony przez Kiszczaka w Magdalence Tadeusz Mazowiecki został pierwszym żydokomunistycznym premierem w Polsce, który oficjalnie wyznawał katolicyzm. Zasłynął z tego, że zasłabł z wrażenia, zanim jeszcze w ogóle zaczął. Wcz...eśniej aktywny w żydokomunistycznej dywersji w Kościele Katolickim uczeń Bolesława Piaseckiego, agenta Smierszu i KGB.
http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20090825_0637
Więcej...
Źródło: kulturalny.blox.pl
Kategorie: Wszystkie | AKANT | Adam Lizakowski | Adam Mann | Autoren - Literatur | Bohdan Poręba | Bücher - książki | Chiny | Chopin | Classik Kult | Dankhaus - Niemcy w USA | Deutsches-Polen Institut | Die Romanfabrik | Domfestspiele St. ...
Sowa Magazyn Europejski żydokomunistyczna dywersja w Kościele Katolickim
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - w POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
postimage
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset