Działacze w Ojczyźnie i na emigracji politycznej. Lech Wałęsa, Gdańsk.
poniedziałek, 30 października 2006
um die Genugtuung für die Vorkämpfer der Solidarność in Polen. Katowice, 17.10.2006

Added: October 29, 2006, 03:55 PM
Views: 8
Recorded: 2006-10-29

Elżbieta Sołtysek: Dyrektor Gabinetu Wojewody Sląskiego.  O zadośćuczynienie dla ofiar reżimu komu…

Elżbieta Sołtysek: Dyrektor Gabinetu Wojewody Sląskiego. O zadośćuczynienie dla ofiar reżimu komunistycznego w Polsce

Dodany przez sowa

wideo 2.

File: Dyr. Gabinetu Wojewody Slaskiego Elzbieta Soltysek Katowice 17.10.2006.AVI
Broadcast: Public Video |

 

O zadośćuczynienie moralne i polityczne dla prawdziwych uczestników walki w PRL-u o wolność i demokrację dla Polski. Katowice, 17.10.2006.

 • sowa2010 - avatar
  sowa2010: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w sprawie zadośćuczynienia ofiarom represji komunistycznych w Polsce. [bloglines.com]s
 • default picture
  przed chwilą   |  link  | 
 •  
  sowa2010 - avatar
  sowa2010: O zadośćuczynienie dla prześladowanych w PRL-u działaczy patriotycznej opozycji antykomunistycznej [sowa.quicksnake.pl]s
   link  | 

Kazimierz Switoń, założyciel pierwszego w Polsce komitetu na rzecz Wolnych Związków Zawodowych (Katowice,1977) i Stefan Kosiewski (relegowany z Uniwersytetu Sląskiego w 1977 za protesty w środowisku studenckim Sosnowca, skazany w marcu 1978) w rozmowie z Elżbietą Sołtysek, p.o. Dyrektora Gabinetu Wojewody Sląskiego zabiegają 17.10.2006 o zadośćuczynienie moralne i polityczne dla prawdziwych uczestników walki w PRL-u o wolność i demokrację dla Polski. Aufnahme: Thomas,

Kazimierz Switoń, Elżbieta Sołtysek, Stefan Kosiewski, Barbara Jędrzejczak

http://sowa.beeplog.de/17379_188884.htm  

 sowa2010 - avatar

sowa2010: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w sprawie zadośćuczynienia ofiarom represji komunistycznych w Polsce. [bloglines.com]s
default picture
przed chwilą   |  link  |   http://blip.pl/users/sowa2010
środa, 11 października 2006
SB przeprowadza w mieszkaniu Switoniów rewizję... KM MO wszczęła dochodzenie w sprawie kradzieży pierścionka
poniedziałek, 11 września 2006
onet.pl: PO: Sośnierz był w układzie korupcyjnym

View this on LiveDigital

  

...
Sośnierz to były poseł PO, który po konflikcie z władzami Platformy przeszedł do PiS. W czasie kierowania ŚKCh pełnił on także funkcję szefa założonej przez siebie Fundacji Zamek Chudów. Od ubiegłego tygodnia Sośnierz jest szefem NFZ.

Według posłanek PO, fundacja, którą kierował Sośnierz, przyjmowała pieniądze od koncernów farmaceutycznych. Jak podkreślały, rzekomo na renowację zabytkowego Zamku Chudów, a w rzeczywistości na projekty zdrowotne. Ich zdaniem, Sośnierz jako szef kasy chorych wpływał na kupowanie przez szpitale w regionie leków produkowanych przez te firmy.

Na dowód Pitera przedstawiła wyrok amerykańskiego Sądu Okręgowego dla Dystryktu Columbia z 16 czerwca 2004 r. w sprawie Schering- Plough, jednego ze sponsorów fundacji. Zgodnie z nim, firma została skazana na grzywnę 500 tys. dolarów za wpłacanie pieniędzy, obliczone na wywarcie wpływu na polskie władze.

Wyrok został wydany na podstawie raportu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), którego fragment posłanki przytoczyły: "Sprawa dotyczy udziału korporacji Schering-Plouhg w wykroczeniu(...) poprzez dokonanie przez S-P Polska płatności w celu wywarcia wpływu na decyzje polskich władz. Komisja stwierdza, że między lutym 1999 r. a marcem 2002 r. S-P Polska zapłacił Fundacji 315 tys. 800 zł (...) by skłonić Dyrektora do wpłynięcia na zakup farmaceutycznych produktów Schering-Plough przez fundusz zdrowia".

Z przedstawionych przez posłanki dokumentów wynika, że w czasie, gdy Sośnierz kierował Śląską Kasą Chorych, na konto jego fundacji Schering-Plough dokonało 13 wpłat, których celem miało być wspieranie różnych akcji zdrowotnych, np. "wsparcie kampanii promującej zdrowie w Gliwicach". To - jak podkreśliły - nie mieściło się w celach statutowych fundacji.

W tym czasie - wskazywała amerykańska komisja w raporcie - "sprzedaż dwóch leków onkologicznych, produkowanych przez S-P Polska: Intron A oraz Temodal wzrosła nieproporcjonalnie z ich sprzedażą w innych regionach Polski. Do 2002 r. 53 proc. Intronu A i 40 proc. Temodalu sprzedawanych w Polsce sprzedano na Śląsku"

...
Katowicka prokuratura badała sprawę związaną z działalnością Sośnierza na stanowisku dyrektora śląskiej kasy. Sprawdzała, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień w związku z przyjmowaniem przez Fundację "Zamek Chudów", prowadzoną przez Sośnierza, darowizn od firm będących kontrahentami kasy (fundacja wyremontowała XVI-wieczny zrujnowany zamek w Chudowie). Sprawa ta została jednak umorzona ze względu na brak znamion przestępstwa.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Tomasz Tadla przypomniał w poniedziałek w rozmowie z PAP, że śledztwo w sprawie Sośnierza zostało umorzone, a po otrzymaniu informacji o ukaraniu firmy farmaceutycznej, strona polska czeka na dokumenty od strony amerykańskiej w tej sprawie.

Od 1992 r. Sośnierz był lekarzem wojewódzkim, od 1998 r. - dyrektorem Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych w Katowicach. Z inicjatywy Sośnierza w Śląskiej Kasie Chorych w 2001 r. wprowadzono komputerowy system sprawozdawczy START, który jest namiastką elektronicznego Rejestru Usług Medycznych. Sośnierz doradzał prezesowi NFZ przy pracach nad koncepcją RUM. Ze stanowiska dyrektora kasy został odwołany w 2002 r., w wyniku konfliktu z ówczesnym prezesem Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych Michałem Żemojdą, który przez kilka miesięcy domagał się dymisji Sośnierza. To właśnie Żemojda zawiadomił prokuraturę, że ŚRKCh niezgodnie z przepisami zastąpiła książeczki ubezpieczenia zdrowotnego elektronicznymi kartami chipowymi, a na ich dystrybucję wydała 2 mln zł, przeznaczone na leczenie pacjentów. Po wielu miesiącach sporu Sośnierza odwołano. Efektem jest toczący się wciąż proces o niegospodarność. Prokuratura zarzuciła Sośnierzowi, że zaniechał poszukiwania reklamodawców, chętnych do ogłaszania się na wprowadzonych przez kasę kartach. W ten sposób kasa miała stracić blisko 3,3 mln zł.
http://wiadomosci.onet.pl/1401386,11,item.html

Andrzej Sośnierz uniewinniony przez sąd


  Kazimierz Switoń, Stefan Kosiewski
Kazimierz Switoń, Stefan Kosiewski...
by kulturzentrum
2,629 views / 33 ratings
judy
2007-10-04, ostatnia aktualizacja 2007-10-04 20:21

Andrzej Sośnierz nie jest winny nielegalnej działalności ubezpieczeniowej - uznał w czwartek katowicki sąd

Zobacz powiekszenie
Fot. Maciej Jarzębiński / AG
Andrzej Sośnierz, prezes NFZ-tu
W sprawie chodziło o Śląską Opiekę Medyczną, firmę, którą prezes NFZ-u założył cztery lata temu. Miała się zajmować sprzedażą tzw. abonamentu medycznego. Dzięki comiesięcznej opłacie pacjenci mieli np. dostęp bez kolejki do specjalisty.

Sprawa wzbudziła podejrzenia prokuratury, która uznała, że sprzedaż abonamentu to działalność ubezpieczeniowa, a na taką Sośnierz nie miał pozwolenia. Sąd pierwszej instancji uznał, że "wina oskarżonego nie budzi wątpliwości", ale warunkowo umorzył postępowanie, twierdząc, że samo uznanie winnym jest dla Sośnierza wystarczającą karą.

Sośnierz i z taką karą nie chciał się jednak pogodzić. Złożył odwołanie. Sąd apelacyjny skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W czwartek prezesa NFZ-u uznano za niewinnego.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
poniedziałek, 10 lipca 2006
o zadośćuczynienie tym działaczom opozycji, którzy wiele lat swojego życia poświęcili walce z sysemem szatana

Kazimierz Switoń, Katowice

http://sowa.blogsource.com/post.mhtml?post_id=360251

http://sowa.blogsource.com/?tag_text=life

wtorek, 13 czerwca 2006
Kazimierz Switoń: Żydzi opanowali centralne władze „Solidarności”

13.06.2006 [...] Podam tylko niektóre wydarzenia z mojego życia. Pragnę zaznaczyć, że kierowana przez żydów Służba Bezpieczeństwa PRL od maja roku 1977 (kiedy to uczestniczyłem w głodówce protestacyjnej w kościele św. Marcina w Warszawie, w obronie aresztowanych robotników z Radomia i Ursusa) do roku 1989 sporządziła 20.000 (dwadzieścia tysięcy!!!) stron raportów operacyjnych na temat mojej otwartej walki z żydokomuną, którą to walkę rozpocząłem właśnie ową głodówką w maju 1977 roku.

Dzisiaj nadal fałszuje się najnowszą historię Polski. Żydzi opanowali centralne władze „Solidarności” i nie dopuszczają do ujawnienia kto pierwszy i gdzie powoływał pierwsze w obozie komunistycznym Wolne Związki Zawodowe i pokazał drogę do wolności. Powstanie „Solidarności” przypisuje się Lechowi Wałęsie, a prawdą jest, że pierwsze Wolne Związki Zawodowe powstały z mojej inicjatywy 23 lutego 1978 roku w Katowicach..

 Żydzi z Komitetu Obrony Robotników nie chcieli dopuścić do ich powołania.

Chcieli za wszelką cenę nasz WZZ zdominować i nami kierować. Ponieważ nie daliśmy się opanować, to w późniejszym okresie pomagali Służbie Bezpieczeństwa nas niszczyć. Niszczyć dlatego, ponieważ nasze związki miały charakter chrześcijański, a do tego KORowcy dopuścić nie chcieli. Usiłowali oni zorganizować w Polsce lewackie Komisje Robotnicze – myśmy im w tym przeszkodzili. Dlatego próbowali nas wyeliminować organizując WZZ w Gdańsku, gdzie wstawili Wałęsę, którego nazwisko jako agenta Służby Bezpieczeństwa zamieszczone było na drugiej „liście Macierewicza”, którą Antoni Macierewicz utajnił. Wyznanie pana Kieresa, iż Lech Wałęsa nie był agentem SB jest jawnym żydowskim oszustwem.

Największym publicznym przyznaniem się żydów, że rządzą naszą Ojczyzną i kierują niektórymi polskimi biskupami, było żądanie żydów usunięcia Krzyża papieskiego z terenu KL Auschwitz w Oświęcimiu. Usunięcie Krzyża z największego cmentarza naszego Narodu, gdzie Polacy mordowani byli przez Niemców za to tylko, że byli Polakami. My katolicy mamy prawo mieć na swoich mogiłach Krzyż, a żydzi którzy rządzą obozem zagłady w Oświęcimiu tym zamordowanym Polakom tego prawa odmawiają.

 Mógłbym podać jeszcze wiele przykładów rządów żydów nad Polską, ale zostawiam je do moich wspomnień o fałszowaniu najnowszej historii Polski, które mam nadzieję wydać jeszcze w tym roku [...]

Walter White, jr: Ukryta Tyrania. Tłumaczenie dr Józef Pawlikowski Wstęp, redakcja i opracowanie Kazimierz Świtoń. ISBN 83-920475-3-2 Wydawnictwo WERS Skr. Poczt. 59, Oddział 4  - 60-962 Poznań 10 E-mail: wolna-polska@wp.pl 

----- Original Message -----
From: Krzysztof Cierpisz
Sent: Tuesday, June 13, 2006 3:17 PM
Subject: Walter White Jr. UKRYTA TYRANIA

 

kultura sracza Klo-Kultur

kulisy prywatyzacji stadniny Państwowej Stadniny w Ochabach Wielkich

wtorek, 13 czerwca 2006
Kazimierz Switoń chce rozwalić pomnik UB-owców w Kielcach na Kadzielni i postawić tam Pomnik Chrystusa Króla

 

     a księża i biskupi z mniejszości niemieckiej opanowali Kościół w Polsce i nie pozwalają nawet Switoniowi pisnąć słowem, że tak naprawdę to idzie tu o mniejszość rumuńską  w Kościele (biskup Sosnowca Smigielski i podobne wolfowice), więc jak w takim zakłamaniu rozwalać żydokomunistyczne pomniki w Kielcach i w Czeladzi, jeśli podpowiada mu,  żeby w Tarnowie postawić pomnik za Polonię Amerykańską, bo sama nic nie postawi? 

 

----- Original Message -----

From: Dziadek
To: SOWA
Sent: Sunday, June 11, 2006 6:44 PM
Subject: Z teczki IPN

Witam,
powiadamiam o nowych dokumentach na serwerze i o Apelu do duchowieństwa
http://switon.pl/Teczki%20%20IPN.htm
Pozdrawiam
Świtoń
http://sowa.beeplog.de/17379_130382.htm
środa, 07 czerwca 2006
Papież modli się o odnowę Kościoła katolickiego w Polsce a narodowo myślący Polacy modlą się z Papieżem o ich Kościół

 tymczasem licho nie śpi: zły duch podszeptuje redemptoryście, żeby zapytać Hannę Walentynowicz (PZPR w Stoczni Gdańskiej, koleżanka partyjna komunisty Lisa, Złoty Krzyż Zasługi PRL, prowokacyjnie zwolniona przed strajkiem z pracy): - Czy lustracja księży jest potrzebna, ...czy potrzebne jest poznanie prawdy?

Czort wstąpił znowu w Dziadka Świtonia: wyrzuca kilku kapusiom w sutannach przysłowiową żydowską biedę, którą musiało klepać jego ośmioro dzieci na niewdzięcznej śląskiej ziemi.  Być może jakoś się ten ból ma do nazwiska biskupa Katowic Bednorza, przywoływanego przez wolnego związkowca w internecie? A może jest to też coś więcej, niż tylko  zapowiedź postmodernistycznej dekompozycji śląskiej duszy, coś więcej niż tylko chęć dokopania leżącemu  w tejże  ziemi od dawna biskupowi?  

Wałęsa rzuca się w internecie,  miesza pomyje z pomylonymi majlami, wylewa na głowy Bogu ducha winnych emigrantów Solidarności, bo ma akurat wykłady w Ameryce, a nie potrafi  uwolnić się od myślenia o wielotysięcznych sumach dolarów, które zarabiać musi  na godzinę,  zaś nie stać go przez to na samodzielne ułożenie paru logicznych, po polsku brzmiących zdań i posiłkować się  musi w biedzie tymi samymi szerszeniami,  nieczystościami żydokomuny z Lublina, co już raz.

 Nie będzie odpowiedzi dla Wałęsy także i tym razem. Remuszko też nie dostanie podpisu, bo co to za numer, żeby Remuszko uwiarygadniał setki nieznanych mu żydów, masonów i agnostyków,  tajnych i jawnych współpracowników z listy Marchewki albo Wildsztajna  tylko dlatego, że podpisują te setki ludzi  jegoż apel w sprawie jednego księdza o o urodzie nazwiska ekumenicznej, dwuobliczowej: tatarsko-jedejskiej. Apel do biskupa, wołanie tłumu o odnowę moralną krakowskiego Kościoła. 

Bendeykt XVI modli się o odnowę Kościoła katolickiego w Polsce. Narodowo myślący Polacy modlą się razem ze swoim  Papieżem o odnowę dla całego ich Kościoła, a nie tylko dla czterech diecezji, których biskupi zechcieli powołać  kolegialne ciała do czytania teczek SB i UB przekazanych Kościołowi przez Instytut powołany do wybiórczego ujawniania tego, co zakryte, w terminach i w częściach wyznaczonych  przez nieznanych budowniczych nowego, globalistyczno- demokratycznego ładu.

W sowieckiej Rosji żydokomuna obaliła cara i religię, wyrzynała księży katolickich w Hiszpanii, banda zbrodniarzy odurzonych narodowo-socjalistycznym jadem mordowała kapłanów i zakonników tak samo bezwzględnie i okrutnie, jak z zimną krwią mordowani są dzisiaj jeszcze kapłani Jezusa Chrystusa w Polsce. 

Partia głosząca w Polsce skrajny kapitalizm, UPR  żyda Korwina-Mikke i żyda Michałkiewicza krzyczy dzisiaj na falach Radia Maryja: łapaj złodzieja! Łapaj złodzieja, który może przyjść, a nie tego, który kradnie już w trzecim pokoleniu! Bo ci złodzieje, którzy mogą przyjść z Ameryki  to dopiero prawdziwa holokast industry.   Największą aferą III Rzeczpospolitej - zdaniem prezydenta Kaczyńskiego  - jest inwigilacja jego brata bliźniaka przez oficera tajnych służb.   

A jaki prezydent, jaki rząd, który premier dokonał w naszej Ojczyźnie bilansu strat tzw. przemian własnościowych ostatnich kilkunastu lat? Czy zyskał coś Naród Polski na tym, żeby ktoś inny mógł skorzystać z dobrodziejstwa transformacji systemowej? 

Co ma  jeszcze w ogóle na własność Naród Polski w Polsce, jeżeli nie ma już nawet swojego Kościoła? Jeśli lud musi zbierać się na odwagę, bo nie ma odwagi kapłan, przewodnik, który nie szedł do Boga i nie prowadzi do  prawdy, a dobrze wiedział i wie, że Ewangelia mówi jednoznacznie ustami arcykapłanów: " Co nas to obchodzi? To twoja sprawa". Mt 27,4.

Rzeczowy charakter refleksji nie dopuszcza tu emocji - no, taka jest, Kazik prawda.

Stan Dawid Ligoń

 
----- Original Message -----
From: Dziadek
To: SOWA
Sent: Wednesday, June 07, 2006 1:00 AM
Subject: IPN

http://switon.pl/Teczki%20%20IPN.htm
czwartek, 18 maja 2006
Sąd Apelacyjny przesłucha byłego Wieczerzaka (PZU) w sprawie byłego Sośnierza (Kasa Chorych, region)

  31 May, 2006 at 23:11 CEST

ŚRODA 31 maja 2006 DO KOŃCA ROKU 214 DNI IMIENINY Anieli, Feliksa, Kamili

Sąd Apelacyjny w Katowicach, który ponownie rozpatruje na wniosek prokuratury sprawę byłego szefa Śląskiej Kasy Chorych Andrzeja Sośnierza przesłucha jako świadka byłego szefa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka. Wieczerzak miał sugerować, że zyski z produkcji kart ubezpieczenia zdrowotnego miały wspomagać kampanię PiS oraz Platformy Obywatelskiej. Andrzej Sośnierz powiedział, że nic mu nie wiadomo o politycznych propozycjach związanych z wydawaniem kart chipowych. W październiku ubiegłego roku były dyrektor Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych został oczyszczony przez sąd z zarzutu niegospodarności. Sprawa dotyczyła ponad 5 milionów kart ubezpieczenia zdrowotnego wprowadzonych w województwie śląskim. Prokuratura zarzuciła Sośnierzowi, że zaniechał poszukiwania reklamodawców, chętnych do ogłaszania się na chipowych kartach . W ten sposób Kasa miała stracić ponad 3 miliony złotychhttp://www.radio.katowice.pl/?id=2011

czwartek, 18 maja 2006

Andrzej Sośnierz, Katowice - PO (patrz: Gilowska) trzeba go uskrzydlić, żeby mógł się z tego błota wyrwać

Innym pupilem Donalda Tuska okazał się Andrzej Sośnierz, były dyrektor Śląskiej Kasy Chorych, który ma otwierać listę PO w Katowicach. Kilka lat temu Sośnierz zaangażował się w tworzenie Inicjatywy dla Polski - ugrupowania byłej minister skarbu Aldony Kameli-Sowińskiej - ale musiał zawiesić działalność partyjną, gdy prasa ujawniła, że wiele firm, zawierających umowy ze Kasą Chorych, wspierało prywatną fundację Sośnierza. Do dziś prokuratura zajmuje się tą sprawą.

 

off-line - sowa.blogg.de - archiv  Mittwoch, 12.10.2005   job - Arbeit - praca w Unii - 24.

Rozmowa z docentem GABRIELEM Krausem - członkiem zespołu do spraw humanizacji pracy działającego w ramach Ośrodka Prac Społeczno-Zawodowych przy Zarządzie Regionu Sląsko-Dąbrowskiego i ANDRZEJEM SOśNIERZEM, lekarzem - członkiem Zarządu Regionu i przewodniczącym Zespołu humanizacji.

Redakcja: Są takie stanowiska pracy (np. praca sprzątaczki w publicznej unikacji), w przypadku których trudno jest chyba mówić o czymś takim jak: humanizacja pracy?

Andrzej Sośnierz: Przedmiot tego rodzaju prac jest może mało wdzięczny, ale można wprowadzić takie udogodnienia, aby i te prace stawały się jak najmniej przykre. Istotą humanizacji pracy jest przecież stworzenie takich warunków pracy (fizycznych i w zakresie stosunków społecznych), żeby pracownik mógł się identyfikować z celami zakładu pracy, aby poczuł się potrzebny i nie zagubiony w masie. Jeśli mówimy o sprzątaniu ubikacji, to przecież można posłużyć się przy tym pewnymi urządzeniami, które poprawią warunki pracy.Gabriel Kraus: Z ubikacji można zrobić, bez mała, laboratorium. Ten przykład dowodzi - jaką złożoną jest sprawa humanizacji pracy. To nie jest tylko kwestia dobrej woli dyrektora, kierownika i pracowników - tu musi być współpraca między innymi konstruktorów, naukowców, psychologów, socjologów, technika, dyrektora i związku zawodowego, którego zadaniem jest spowodowanie, żeby to, co mogło się wydawać technokratom mało ważne - zostało jednak włączone do programu działania praktycznego w zakładzie pracy, biurze konstrukcyjnym i tam, gdzie ustalane są normy.
Chodzi o to, że jeśli już człowiek musi się taplać w błocie, to trzeba go uskrzydlić, żeby mógł się z tego błota wyrwać. Żeby mógł na nie spojrzeć z góry. Żeby mu dać - nawet w najgorszej sytuacji materialnej, czy fizycznej - poczucie godności ludzkiej.
Można przecież robić najgorszą nawet rzecz, najpodlejszą, ale robiąc ją - wiedzieć, że robi się to z pożytkiem dla innych.

(...)

Rozmawiał: Stefan Kosiewski

"Solidarność Jastrzębie" 1.12.1981sowa um 00:06 | job - Arbeit - praca w Unii | TrackBack (0) | | Artikel versenden

http://sowa.blogsource.com/?tag_text=business

http://sowa.blogsource.com/post.mhtml?post_id=328745
czwartek, 03 listopada 2005
Kazimierz ŚWITOŃ - Wolne Związki i Geszefty na rzecz kultury chrześcijańskiej

in Oberschlesischen Christlichen Demokratie


Weblogs - 11. Donnerstag, 03.11.2005


1977 - 2007
Opozycja Pozaparlamentarna
Archiwum Zagraniczne


czwartek, 03 listopada 2005

----- Original Message -----
From: Kazimierz Switon
To: kulturzentrum-owner@yahoogroups.de
Sent: Thursday, November 03, 2005 8:12 AM
Subject: Re: [sowa] habemus Regierung - Polska dla Polaczków; John KERRY; GIERTYCH; BoleslawTEJKOWSKI; Kazimierz ZDUNOWSKI - SAMOOBRONA Dziekan O.R.A. w Katowicach;NIe pisz więcej tych głupot!!!!
Kazimierz Switon 24.JUNI 1991:

... besonders auf der Basis der Handelskontakte.
Um eine Demokratie aufbauen, nach 50-jährigen kommunistischen Zeiten, sind uns finanzielle Mittel sehr notwendig...

...szczególnie na bazie konttaktów handlowych. Zeby demokracje zabudować, po 50-letnich czasach komunistycznych, są nam niezbędne środki finansowe...


----- Original Message -----
Sent: Thursday, November 03, 2005 8:12 AM
Subject: Re: [sowa] habemus Regierung - Polska dla Polaczków; John KERRY; GIERTYCH; BoleslawTEJKOWSKI; Kazimierz ZDUNOWSKI - SAMOOBRONA Dziekan O.R.A. w Katowicach;

NIe pisz więcej tych głupot!!!!
----- Original Message -----
From: SOWA
To: kulturzentrum@yahoogroups.de ; kulturzentrum_@yahoogroups.de ; kulturzentrum1@yahoogroups.de ; sowa-frankfurt@yahoogroups.de
Sent: Wednesday, November 02, 2005 11:56 PM
Subject: [sowa] habemus Regierung - Polska dla Polaczków; John KERRY; GIERTYCH; BoleslawTEJKOWSKI; Kazimierz ZDUNOWSKI - SAMOOBRONA Dziekan O.R.A. w Katowicach;

http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum/message/495

   

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - w POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
postimage
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset