Działacze w Ojczyźnie i na emigracji politycznej. Lech Wałęsa, Gdańsk.
poniedziałek, 25 lutego 2019
SALONOWIEC Walerian Dabrowski nadstawia dup(.) za Andrzeja Gwiazdę pon. 25.02.2019 06:20

Walerian Dabrowski skomentował link użytkownika Polnisches Kulturzentrum e.V.  http://sowa.blog.quicksnake.pl/Lech-Walesa/Kto-ukrad-miliony-dolarow-od-CIA-dla-czlonkow-Solidarnosci-w-stanie-wojennym-PDO654-ZR-von-Stefan-Kosiewski-FO-SSetKh-ZECh-pani-basia-skrzypek-na-dachu

niedziela, 24 lutego 2019
Kto ukradł pół miliona dolarów od CIA dla członków „Solidarności” przebywających na emigracji?

Polnisches Kulturzentrum e.V.

2 godz.

audio: https://gloria.tv/audio/eUAqWyTWxaHS3Nk3rx2dxqaRX

Z Panem Bogiem Z Frankfurtu nad Menem odczytał Stefan Kosiewski Rozdział IX Podróż do Kaczuty i innych krajów, z Podróży Gullivera w przekładzie Macieja Słomczyńskego, palimpsestu zaczytanego, miejscami nieczytelnego wręcz z powyłamywanymi zębami stronic we wychodku, sławojce wydania Bartelsmann Sp. z o.o. dla klubu Swiat Książki Warszawa 1998 Szczęść Boże Państwu, Glück Auf. https://vk.com/wall467751157_450

https://ligon.wordpress.com/…/kuzynka-premiera-morawieckie…/
https://vk.com/wall467751157_449

Sprawiedliwy Pośród Narodów Rzeczypospolitej. Stefan Kosiewski do Zbigniewa Długołęckiego 25.11.2007

https://gloria.tv/audio/uvhLQPJey9iE1vu2kgAxLMg3F

...całkowity koszt operacji wynosił niecałe 20 milionów dolarów, przy czym w dzisiejszych dolarach byłoby to około dwukrotnie więcej. Przykładowo, na samym początku 1983 roku wicedyrektor CIA, wnioskując o transzę pieniędzy na potrzeby „QRHELPFUL”, prosił o 600 tysięcy dolarów na zakup urządzeń do komunikacji, 100 tysięcy na pomoc dla rodzin internowanych związkowców, 300 tysięcy na materiały drukarskie, 400 tysięcy na działania propagandowe i pół miliona dla członków „Solidarności” przebywających na emigracji. Finalnie, CIA w 1983 roku wspomogła związek kwotą półtora miliona ówczesnych dolarów, a więc niemalże zgodnie z żądaniem. W książce są przypisy, które poprowadzą Czytelnika do wiarygodnych źródeł informacji i mowa tu nie tylko o tych znajdujących się w archiwach amerykańskiego wywiadu, ale też chociażby w bibliotece Ronalda Reagana w Simi Valley w Kalifornii. Ponadto chciałbym zaznaczyć, że książkę również zatwierdziła CIA....Natomiast o ile Radio Wolna Europa było całkowicie finansowane przez rząd, o tyle nie jestem w stanie powiedzieć, jak to wyglądało w przypadku „Kultury”. Nie wtajemniczono mnie w jej finanse i trudno mi powiedzieć, jaki procent pieniędzy potrzebnych Instytutowi Literackiemu do funkcjonowania płynął od CIA.

Jak książka radzi sobie na amerykańskim rynku?...
 Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności”
Tomasz Awłasewicz
dzisiaj 07:17 https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/operacja-qrhelpful-czyli-40-mln-dolarow-dla-solidarnosci/vpej2f4
___________________________


powiedział nieprawdę:
Seth G. Jones (ur. 1972) – amerykański politolog, ekspert ds. terroryzmu w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie. W przeszłości m.in. w Dowództwie Operacji Specjalnych USA (USSOCOM). Autor licznych publikacji z zakresu bezpieczeństwa.

nie sprostował:
Tomasz Awłasewicz
Po ukończeniu studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne zajął się badaniami dot. służb specjalnych. Pracował jako wykładowca w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, gdzie prowadził zajęcia z zakresu kontrwywiadowczego zabezpieczenia państwa. Specjalizuje się w okresie Zimnej Wojny.


RWE jest finansowana przez Kongres Stanów Zjednoczonych,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Wolna_Europa
______________________________

PDF: Do Zbigniewa Dlugoleckiego PDO267 S.P.N.R. ZECh von Stefan Kosiewski ZR FO CANTO DCLX 20160120 Magazyn Europejski SOWA

Uploaded by Stefan Kosiewski

Drogi Zbyszku,

zapomniałem, jaki jest Twój adres majlowy, a nie wiem, czy jeszcze żyjesz? Czy pozbierałeś się już i podniosłeś po śmierci Najbliższej Osoby?

Za miesiąc minie 25 lat od naszego wyjazdu z Polski w stanie wojennym; Władysław Andruszko już nie żyje, Jan Olszewski (Solidarność taksówkarzy z Katowic) zabił się skacząc z balkonu na mojej ulicy.  Kazimierz Biskupek jest w Akwizgranie, Edward Czernyszewicz z Bytomia w Szwecji, Stanisław Aloszko z GIG-u w Katowicach we Francji.  Podobno tysiące Polaków, działaczy Solidarności wyjechało wtedy z Ojczyzny, a żaden prokurator czy naukowiec w IPN-ie, żaden socjolog,  historyk, żadna placówka naukowa, Wspólnota Polska, Sejm, ani Senat  nie pokusiły się jeszcze o to, żeby zbadać, albo przynajmniej przyczynkarsko dotknąć tematu:  Emigracja Polityczna z Polski w stanie wojennym. Czy nie jest to dla Ciebie zadziwiające, że w Naszej Ojczyźnie nikt nie chce zasłużyć sobie na miano Sprawiedliwy Pośród Narodów Rzeczypospolitej,  a  co drugi mógłby już na dobrą sprawę posadzić drzewko w Izraelu?

A przecież są archiwa paszportowe w IPN-ie i są w tych archiwach ubeckie listy osób, które miały z Polski wyjechać.  Oficerowie tajnych  służb specjalnych w PRL-u zajmowali się decydowaniem, kto ma być internowany, a kto ma wyjechać z Polski, albo zginąć. Kardynał Glemp do dzisiaj podobno nie śpi spokojnie nie dlatego, że nie wiadomo, kto teraz wyłoży na budowę Swiątyni te miliony, które z państwowej kasy przyobiecał Jarosław hojny, lecz dlatego ma Kardynał wyrzuty sumienia, że ks. Jerzy Popiełuszko nie zechciał wyjechać na wskazane mu miejsce do Rzymu.

W styczniu 1982 roku, kiedy Komisarz Zawieszonego NSZZ Solidarność Zarządu Regionu w Katowicach zaprzestał po miesiącu wypłacania przysługującego mi zgodnie z umową o pracę w Solidarności mojego miesięcznego wynagrodzenia za pozostawanie bez pracy w stosunku pracy, podałem w stanie wojennym Urząd Miasta Katowice do sądu, czyli wezwałem przed oblicze tzw. Terenowej Komisji Rozjemczej, bo uważałem, że ze skutkami stanu wojennego należy walczyć wszystkimi możliwymi środkami. Lech Wałęsa przechytrzał wtedy Jaruzelskiego lojalkami, które podpisywał jako "KAPRAL".  Ja nic nie wysądziłem do dzisiaj, ponieważ  Sąd został poinformowany pismem przez Rzecznika Urzędu Miejskiego w Katowicach, że mam wyjechać do Stanów Zjednoczonych.  Sąd zarządził więc przerwę w orzekaniu. Nie wyjechałem do Ameryki, dokąd od stuleci emigruje z Kurpiów cały nasz zaścianek, ale przyleciałem w pośpiechu do Frankfurtu, gdyż prokuratura tymczasem przysłała mi wezwanie, bo miałem być o coś oskarżony, żeby jeszcze w kraju odeszła mnie chęć do życia, co stało się dopiero na obczyźnie moim udziałem.

Przyznaję, bolało mnie z wielu powodów także i dlatego, że osobom wybranym przez oficerów Służby Bezpieczeństwa, wyznaczonym do przebywania w stanie wojennym w ośrodkach internowania dawano jeść na koszt państwa i wypłacano jednocześnie w całości pobory, a mnie z moją młodą rodziną pozostawiono miesiącami bez możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy i praktycznie bez środków do życia.  Wyznaczeni do internowania dostawali tymczasem do celi gitary, jak 16-letni Piotrek K., syn Kwiatkowskiego z Golubia-Dobrzynia, który przyplątał się w stanie wojennym do Frankfurtu z internowanym w taki sam niewytłumaczalny niczym sposób, starszym o dwa lata bratem, który zamiast gitary miał kochającą bratową. A dla nas już wtedy było jasne, po co oni tak często jeżdżą do ks. Blachnickiego.  Piotrek wyrażał się przy tym źle o własnym ojcu, ale czy mógł się wyrażać dobrze o żydokomunistach?  Przyjechał z bratem do Niemiec nie po to, żeby go tu ojciec z Polski utrzymywał, lecz  na emigrację polityczną,  więc wyrażał się o człowieku, którego znał, żeby nie mieszać się w zmyślaniach potrzebnych na azyl, no więc nie zmyślał.  Ojca natomiast do dzisiaj nikt nie ruszył, biesiaduje na Zamku jak za króla Sasa, turnieje rycerskie tam wyprawia.  Oficjalnie na Zamku jest Muzeum Państwowe, a nieoficjalnie zamek przeszedł już chyba na syna.  W Nowy Rok widziałem Piotrka w Telewizji Polskiej, przemawiał, pozdrawiał Naród jak prawdziwy Kasztelan, dyrektor w muszce i w smokingu, zmężniał jakby, wyprzystojniał.

Transporty z pomocą żywnościową z Niemiec Zachodnich przyjeżdżały wtedy do wielu Parafii w Polsce,  a nie tylko do Czeladzi i Sosnowca. Dobrze się więc i stało, że w Kurii Biskupiej w Katowicach u biskupa Bednorza odmówiono mi  już w pierwszych dniach stanu wojennego jakiegokolwiek zajęcia, czy wsparcia.  Sam też nie ośmieliłbym się  nigdy przecież pójść tak zwyczajnie, bez żenady po prośbie w tak  niezwykłe miejsce. Porwała mnie zaś Zośka Zaremba (Koleżanka redakcyjna, mądra a tak ryzykowna i odważna, że poślubiła dużo wcześniej Andrzeja Czeczota, którego poznała była z niezwykłego poczucia humoru sublimującego się w Andrzeja rysunkach), pociągnęło wtedy z nią do Kurii jeszcze kilka innych osób,  i uzyskała od biskupa zgodę na przekazanie mężowi pary podanych przez nią, nowych skarpet.

Dobija się już tutaj Twoja niecierpliwość i zapytuje: po cóż to o tym wszystkim tyle, zamiast po prostu odwołać się do patriotyzmu rządzących Polską, powołujących się na naszą Solidarność i na swój solidarnościowy rodowód, dwóch Najważniejszych w Rzeczypospolitej postaci: Prezydenta i Premiera RP?   Jeżeli bowiem jest tak, że Dobry Pasterz za owcą, która mu odbiegnie, wysyła zaraz Konsula, to jakiż to Program dla Polskiej Emigracji Politycznej, zamiast Karty Polaka, zamierza sfinansować wkrótce Senat RP rękami Andrzeja Stelmachowskiego? Bo Stelmachowski, trzeba Ci wiedzieć, zasiada jedną dupą na dwóch stołkach: figuruje za prezesa pozarządowej organizacji "Wspólnota Polska", którą Senat RP  utrzymuje w pałacu w Warszawie i na zamku w Pułtusku, a także w rozrzuconych hojną ręką po Polsce kasztelaniach, tzw. Domach Polonii, w których się tylko nieustawicznie baluje. Ten sam Andrzej Stelmachowski z Magdalenki robi za Doradcę w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

A doradzają tak, żeby Jaruzelskiemu krzyże przyznawać, żeby miał co oddawać, a wszystkim innym Ordery Orła Białego.  Teraz urwało się trochę z tym przyznawaniem,  bo się skończyła lista kolegów.

Ksiądz proboszcz w Czeladzi, do którego poszedłem 13 grudnia,  w dzień ogłoszenia stanu wojennego, zamiast prosto z Gdańska pójść do mieszkania Mamy, uświadomił mi w paru słowach, co jest i co będzie: "Taraz wzięli się za was, a wkrótce przyjdzie kolej na nas".

Drogi Zbyszku, od kilkunastu lat jesteśmy świadkami bezkarności nagannych zachowań niektórych osób zakonnych, od których to osób sam Ojciec Swięty delikatnie się zdystansował, jak od fałszywych pierników toruńskich, chyba nawet o coś poprosił Episkopat?

Jeżeli więc jeszcze nie grzmi, nie słychać odgłosów spuszczania Szamba, a kolejny kapuś SB w sutannie wystawia sobie sam opinię sprawiedliwego, to czy Polski Emigrant Polityczny nie powinien zacząć się obawiać, że oni teraz albo będą sobie przyznawać znowu te same ordery i medale, po dwa i po trzy jak niegdyś Breżniew wyprawiał, albo wezmą się nie za księży, ale znowu za nas. Czy to takie trudne dla chcącego, żeby ustanowić medale "Za długoletnie pożycie na Emigracji Politycznej"? Pierwszej, drugiej i trzeciej klasy, Krzyż Wielki z Gwiazdą i szarfą przez ramię, zaś dla emigrantów ekonomicznych w ramach łączności z Macierzą na sznurze w różnych kolorach i w stopniach, z ramienia, spod ramienia i z szyi, z podkładką brązową, żółtą, czerwoną pod krzyż?

Z Frankfurtu mówił Stefan Kosiewski

https://pl.scribd.com/document/296112212/Do-Zbigniewa-Dlugoleckiego-PDO267-S-P-N-R-ZECh-von-Stefan-Kosiewski-ZR-FO-CANTO-DCLX-20160120-Magazyn-Europejski-SOWA

audio:   https://gloria.tv/audio/d93veQZHCJZD1fygKXUFA3pwE

zydomasonski waz Ourobouro PDO266 ZECh von Stefan Kosiewski FO69 Glossa 2 i 1 Magazyn Europejski 20120903 SOWA  mysowa

linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6505461045841137664/
wtorek, 04 grudnia 2018
Georg Bush był dyrektorem CIA w latach 1976 i 1977; w tym czasie powstała w PRL tzw. opozycja demokratyczna

Skąd się wzięli Kaczyńscy PDO633 Fascynacja Obłędem von Stefan Kosiewski  https://www.linkedin.com/…/urn:li:activity:647648478817684…/

Studia Slavica et Khazarica Zarys Estetyki Chazarów Zniweczona Rzeczywistość https://vk.com/wall467751157_350

Teoria Konwergencji w Praxis Akcja HIACYNT_all PDO314, 313, 173 mysowa 6 minuty temu http://sowa.blog.quicksnake.pl/…/Skad-sie-wzieli-Kaczynscy-…

Skąd się wzięli Kaczyńscy PDO633 https://vk.com/wall467751157_349

Fascynacja Obłędem von Stefan Kosiewski
https://sowafrankfurt.wordpress.com/…/skad-sie-wzieli-kacz…/
Studia Slavica et Khazarica Zarys Estetyki Chazarów

Zniweczona Rzeczywistość https://vk.com/wall467751157_348

Teoria Konwergencji w Praxis Akcja HIACYNT
https://www.facebook.com/me.sowa/posts/534524363681565

20181206 Magazyn Europejski SOWA
https://sowa.typepad.com/…/…/2140-arte-12-grudnia-2017-.html

PDF: https://pl.scribd.com/…/Skad-sie-wzieli-Kaczynscy-PDO633-FO…

PDF: https://issuu.com/…/pub…/skad_sie_wzieli_kaczynscy_pdo633_fo

issuu.com
Skad sie wzieli Kaczynscy PDO633 FO von Stefan Kosiewski SSetKh ZECh ZR Georg Bush był dyrektorem CI
audio: https://gloria.tv/audio/DAxJCMUuKFy633ruaWcDYkFR4 Skąd się wzięli Kaczyńscy PDO633 Fascynacja Obłędem von Stefan Kosiewski https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6476484788176842752/ Studia Slavica et Khazarica Zarys Estetyki Chazarów Zniweczona Rzeczywistość https://vk...   https://www.facebook.com/me.sowa/posts/534983686968966

Polnisches Kulturzentrum e.V.

Przed chwilą magazyn europejski
Du hast etwas auf Sitwa żydowska w Polsce gepinnt.
1 https://www.pinterest.de/pin/452752568787593533/
Strategia Amerykańskiego Imperium: po tym, jak Zb. Brzeziński z inicjatywy Davida Rockefellera ogłosił 1973 r. powstanie Trilateralnej Komisji, której mianował się pierwszym Dyrektorem i pełnił tę funkcję do 1976 Georg H.W. Bush był dyrektorem CIA w latach 1976 i 1977; w tym czasie powstała w PRL opozycja demokratyczna: K.S.S. KOR, Wolne Związki Wybrzeża i inne przybudówki żydomasońskie, które doprowadziły 1989 do spisku Magdalenki i drugiej Loży Okrągłego Stołu, po pierwszej w czasach saskich http://ma.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?148042

pinterest.de

Strategia Amerykańskiego Imperium: po tym, jak Zb. Brzeziński z inicjatywy Davida Rockefellera ogłosił…


https://www.pinterest.de/pin/452752568787593653/audio: https://gloria.tv/audio/dVJb2d9BbJMK6JVVrprrQpvN6


http://sowa.o.s.f.unblog.fr/files/2012/11/kaczynscy_2.jpg

Lech Klekot: PDO633

Skad sie wzieli Kaczynscy PDO633 Georg Bush był dyrektorem CIA w latach 1976 i 1977 wykonawca strategii Zb. Brzezinskiego

sowa (») | dzisiaj w 20:17 | czytaj: 8×

herody/m-1.jpg
Jerzy Urban życzy swojemu narodowi PDO254 Dobrej Zmiany z okazji Nowego Roku PDO257 premiera Morawieckiego pod cudami tajnych służb słynącą sukienką Matki Boskiej Nieustającej Pomocy żydokatolika Rydzyka z Olkusza Boski Rudra Jorguś HALNY Siwa HERODY Herodenspiel von Stefan Kosiewski https://sowa-magazyn.blogspot.com/2018/12/jerzy-urban-zyczy-swojemu-narodowi.html        czytaj dalej

piątek, 31 sierpnia 2018
Schetyna strajkował z Wałęsą w Magdalence PDO6 Maska PDO542 FOR PRINCESS Tamara Czartoryska PDO569 DOBRA NOWINA PDO571

Gnoju w pałacu biskupa nie wolno zamiatać pod dywan; MAGDALENKA von Stefan Kosiewski, Frankfurt nad Menem 10 marca 2006 https://youtu.be/o2sJPFEJ6IQ


IX.swieczka chanukowa szames Parcival AKT I. HERODY Herodenspiel von Stefan Kosiewski PDO383 na scene wchodzi Minister Waszczykowski ZECh Prokurator Chłopik CANTO DCCXXXIX

sowa (») | včera v 22:24 | přečteno: 12× | https://vk.com/wall467751157_262

prokuratura/prokurator-chlopik-2016.jpg
audio:


https://gloria.tv/audio/wE2zLt6wj3r43xZ3FqcisMtUf   20160826 ME SOWA Uploaded by Stefan Kosiewski on Aug 27, 2016  wniosek dotyczacy okolicznosci katastrofy, w której zabity zostal pod Smolenskiem, m.in. sp. Andrzej Szczyglo: AP III Ko 726/ 10 tu: PK I Ko2 91.2016  http://25lat.blox.pl/2018/08/Nie-Kaczynski-ale-Schetyna-strajkowal-z-Walesa-w.html   Schetyna strajkował z Wałęsą w Magdalence PDO6 Maska PDO542 FOR PRINCESS Tamara Czartoryska PDO569 DOBRA NOWINA PDO571 číst dál
https://shoudio.com/user/sowa/status/16276

Stefan Kosiewski
 DOBRA NOWINA PDO571 po Myśli ks. prof. Tadeusza Władysława Pieronka biskupa pomocniczego Sosnowieckiego po Magdalence http://przekapane.blox.pl/.../DOBRA-NOWINA-PDO571-po... Oswiecenie Chanukowe PDO243 Pan Bog dokonuje cudu w pokoleniu Dudy audio: https://gloria.tv/audio/CrYBzY3FUtWE1hfw7zoct8mgz FO von Stefan Kosiewski ZECh CANTO
Stefan Kosiewski
3 min ·
NaTemat.pl
Posłowie PO złożyli zawiadomienie do CBA i Prokuratury w sprawie przejęcia przez państwo kolekcji Czartoryskich. • Politycy opozycji dowodzą, że nie było zagrożenia utraty dzieł z kolekcji, a chodziło tylko o wyprowadzenie z kraju ogromnej kwoty 500 milionów złotych i przekazanie rodzinie, która ma konta w jednym z rajów podatkowych.

https://gloria.tv/audio/B3zx47LsHt7v4iuHpiCSthfWB

W środę na specjalnej konferencji prasowej posłowie Krzysztof Brejza, Arkadiusz Myrcha i Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej oznajmili dziennikarzom, że dziś jeszcze zostanie złożone zawiadomienie do CBA i prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o zbadanie roli ministra Piotra Glińskiego w sprawie przejęcia przez państwo polskie kolekcji Czartoryskich.
https://m.vk.com/wall467751157_140

– Nadzieja umiera ostatnia, mam nadzieję, że prokuratura i CBA podejmą stosowne działania – powiedział Paweł Olszewski. – Dziś składamy zawiadomienia. Naszym zdaniem intencją ministra Glińskiego nie było chronienie dziedzictwa narodowego, tylko transfer gigantycznych kwot do jednego z rajów podatkowych – dodał poseł. Wcześniej Arkadiusz Myrcha zwrócił uwagę, że dziwnym zbiegiem okoliczności w przejęciu kolekcji pośredniczyła ta sama zaufana w kręgach PiS kancelaria prawna, w której rejestrowano między innymi spółkę Solvere. – Pośród wielu kancelarii książę Czartoryski trafił akurat do tej. Albo mamy do czynienia z serią niekompetentnych decyzji ministra, albo był to misternie przygotowany plan wyprowadzenia z Polski 500 mln złoty, który mógłby stać się gotowym scenariuszem dla filmu sensacyjnego – argumentował Krzysztof Brejza.

DO BREJZY PR Ko 45.2018 i dolacz do aklamacji ktore koncza ceremonie przyjecia PDO567 Studia Slavica et Khazarica FO von Stefan Kosiewski Sonety Chazarskie ZECh ZR 20180410 ME SOWA
audio: https://gloria.tv/audio/8NmVAjGMWTQ81KmVnq8z7H4YW

– PiS wiele mówi o tym, że pieniądze wypływają za granicę, ale samo dopuściło do sytuacji, gdy 500 mln popłynęło do Lichtensteinu. Później okazało się, że pieniądze ze SKOK-ów płyną do jakiejś centrali za granicą, a nieruchomością PiS przy Srebrnej miała się zająć jakaś spółka z Cypru. To niebywały skandal. Chcemy zbadać rolę Piotra Glińskiego, który skierował do księcia specjalną ofertę przejęcia kolekcji, a potem spotykał się z nim w tajemnicy i omawiał szczegóły transakcji – mówił podczas konferencji poseł Brejza.
http://sowa.blog.quicksnake.pl/…/FOR-PRINCESS-Tamara-Czarto…

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie kolekcji Czartoryskich. PO domaga się wyjaśnienia roli ministra Glińskiego
natemat.pl

https://www.facebook.com/me.sowa/posts/395235630943773

http://sowa.blog.quicksnake.pl/Studia-Slavica-et-Khazarica/Oswiecenie-Chanukowe-PDO243-Pan-Bog-dokonuje-cudu-w-pokoleniu-Dudy-FO-von-Stefan-Kosiewski-ZECh-CANTO-DCXLIII-2

FOR PRINCESS Tamara Czartoryska PDO569

http://przekapane.blox.pl/2018/04/DOBRA-NOWINA-PDO571-po-Mysli-ks-prof-Tadeusza.html


http://sowa.quicksnake.cz/NAROD-MA-PRAVO-SE-BRANIT/Maska-posmiertna-Jaroslawa-Kaczynskiego-PDO542-Czy-Polska-przejmie-40-000-imigrantow-z-Izraela-FO-von-SK-PDO280-Testament-Jaruzelskiego-i-Kiszczaka-SSetKh-IN

http://sowa-magazyn.blogspot.com/2018/08/magdalenka-judaszowe-srebrniki-narod.html
poniedziałek, 30 lipca 2018
Oficerowi KGB, bratu Hanny Lubczyk, po mężu Walentynowicz, żydówki ur. na Ukrainie zawdzięcza wnuczek tej fałszywej Polki

Posty

Widok listyWidok siatki

Stefan Kosiewski

6 min ·

PL-MSN.com
·

Oficerowi KGB w rodzinie, bratu Hanny Lubczyk, po mężu Walentynowicz, żydówki ur. na Ukrainie zawdzięcza wnuczek tej fałszywej Polki, okrzyczanej "Matką Solidarności" przez braci Kaczyńskich żydokomunistki, członkini PZPR odznaczonej wielokrotnie orderami państwowymi w PRL, przywileje dla rodzin służb specjalnych Związku Sowieckiego

audio: https://gloria.tv/audio/SaYTBKsx2mDA1nuSxQijKmAXt SZCZURY App 20120906 Stefan Kosiewski Prokuratura w Gdansku mataczy Fascynacja obledem70 PDO256 ZR7 mysowa 1 4 sty 2016

Na ekshumację doczesnych szczątków Hanny Walentynowicz wyznaczono nie przypadkiem, lecz zaprawdę kabalistycznym zbiegiem okoliczności dzień 17 września 2012 r., rocznicę zdradzieckiej napaści na Polskę przez Związek Sowiecki http://sowa.blog.quicksnake.pl/…/SZCZURY-App-PDO256-FO-von-…

PDF: https://de.scribd.com/…/SZCZURY-App-PDO256-FO-von-Stefan-Ko…

msn.com
Przełom w śledztwie smoleńskim?
Przełom w śledztwie smoleńskim?

Lubię to!Zobacz więcej reakcji

Stefan Kosiewski

10 godz. ·

kim jest złoczyńca Jan Ołdakowski, który dokonał zamachu na konstytucyjną wolność słowa 95-letniego uczestnika powstania warszawskiego?

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego bez stopnia naukowego i mianowany, więc sprzątaczkę chce z wykształceniem min. podstawowym

https://www.pinterest.de/pin/452752568785950905/

Dziennik.pl - piątek, 3.8.2007, s.6

(...) Zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej strony, do wyrażania opinii, do obserwowania postępu prac związanych z Muzeum. Pamiętajmy, że bohaterowie walczący w Powstaniu poświęcili swoje życie dla naszej wolności. Oddajmy im hołd przy tej wielkiej okazji.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Jan Ołdakowski

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego
http://job.blox.pl/…/dyrektor-bez-stopnia-naukowego-i-miano…

job.blox.pl
MAMON
https://www.facebook.com/me.sowa/posts/459943407806328

sobota, 18 listopada 2017
Urzędnik znalazł dokumenty na Złoczyńcę, a korowiec prosi, żeby nie wieszać za to Cygana


radio: https://gloria.tv/audio/F1rrfW72hGLb3x4Gqqaz8sCvH

  Grzegorz Majchrzak udostępnił post użytkownika Mirek Chojecki.

  7 godz. ·   http://sowa.typepad.com/blog/2017/11/

  Mirek Chojecki do Stowarzyszenie Wolnego Słowa

  9 godz. ·

  Moi Drodzy,
  Serdecznie dziękuję wszystkim za wyrazy poparcia i docenienie mojej opozycyjnej działalności w czasach PRL.
  Prezes IPN, w przesłanej mi decyzji z 25.X.2017 r. oraz podczas rozmowy w dniu 17.XI wyjaśnił, że zgodnie z Ustawą o działaczach opozycji z dnia 20.III.2015 r. Prezes IPN „nie rozstrzyga o współpracy z organami bezpieczeństwa państwa a jedynie informuje o treści dokumentów znajdujących się w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.” Nadto w wyroku z 3.VII.2015 Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że IPN „ nie bada oryginalności i prawdziwości stwierdzeń zawartych w dokumentach. Nie jest uprawniony do ich weryfikowania i prowadzenia postępowania dowodowego mającego na celu ustalenie prawdziwości zdarzeń podanych w dokumentach.”
  Tego typu oceny może wydawać tylko Sąd Lustracyjny.
  Prosiłbym, aby stanowisko prezesa Jarosława Szarka w mojej sprawie nie było wykorzystane do ataku na Instytut Pamięci Narodowej i do bieżącej walki politycznej.
  IPN jest instytucją, na którą wiele lat czekaliśmy, z którą współpracuję i która służy najlepiej jak może przywracaniu pamięci o naszych bohaterach i poszerzaniu wiedzy o polskiej historii.

  Mirosław Chojecki

  Wrr
  1 Stefan Kosiewski
  Komentarze
  Stefan Kosiewski
  Stefan Kosiewski @Grzegorz Majchrzak - Urzędnik znalazł dokumenty na Złoczyńcę, a korowiec prosi, żeby nie wieszać za to Cygana; czy to jest bżydkie odwracanie uwagi od tematu, czy obżydliwe przekabacanie .:.Sprawy Tchórza, który nie ma odwagi do zmierzenia się ze swoją antypolską przeszłością? https://de.scribd.com/.../JEDNORECZNY-BANDYTA-PDO530...
  Scribd
  de.scribd.com 1 min

  http://ma.blox.pl/2017/11/JEDNORECZNY-BANDYTA-PDO530-Swiat-choruje-na.html
poniedziałek, 09 stycznia 2017
w 1981 r. zaniosłem do Prokuratury utajnianą przez dyrekcję przedsiębiorstwa przed robotnikami dokumentację

Przesluchanie swiadka PDO432 Pidgin_Art Hanna Korecka FO...

Skąd chce Kamiński, szef służb specjalnych Kaczyńskiego taki sam, jak Himmler, szef służb specjalnych Hitlera wiedzieć, że poseł do Reichstagu, żyd i socjaldemokrata Ludwig Marum taki sam, jak poseł do Sejmu RP, Piskorski jest...

Pages: 10 Reads: 99

Published about 9 hours ago

El-nino-pidgin-art-pdo432

(...)  Przedstawmy rzecz na przykładzie: w 1981 r. zaniosłem do Prokuratury Rejonowej w Katowicach przy Placu Wolności, wspólnie z kilku znanymi mi osobami, które wcześniej zapisałem do Komitetu Zakładowego Solidarności, który głównie po to wcześniej założyłem, ażeby dodać odwagi w działaniu społecznym swoim bliźnim, przekazałem utajnianą przez dyrekcję przedsiębiorstwa przed robotnikami dokumentację w sprawie nielegalnych usług stolarskich wykonanych przez nich nieodpłatnie we wielu prywatnych domkach żydokomunistów: Gierka i Grudnia w Katowicach-Brynowie, sekretarza wojewódzkiego partii w Katowicach (stolarka okienna i drzwiowa, schody, płytki łazienkowe sprowadzone z Włoch, czy z Hiszpanii, poręcze obciągnięte skórą wielbłąda z Afryki, itd.), zgłosiłem zawiadomienie o przestępstwach popełnionych na szkodę majątku przesiębiorstwa o charakterze nowatorskim w PRL-u, żydoubecko-prywatno-państwowym PRODRYN (wynalazku inowacyjnego w PRL-u, zapisanego na słupa o nazwisku Pyka, z rodowodem PRODRYN (produkcja rynkowa), na wicepremiera Pykę, ponieważ moi koledzy związkowi z NSZZ Solidarność, pracownicy PWD PRODRYN wręczyli mi przedtem wspomnianą dokumentację dot. popełnienia przez zorganizowaną grupę przestępczą grzechów przeciwko socjalistycznej moralności, wspomnianych już tu czynów karalnych, naruszających podstawowe zasady współżycia społecznego w państwie demokracji ludowej i inne: martwe dusze zatrudnione w przedsiębiorstwie PRODRYN, których nikt nie widział nigdy w żadnej fabryce, ja natomiast ujrzałem na liście wypłat PWD PRODRYN w Katowicach obok wielu innych rzeczy, które dane było mi naówczas doświadczyć Poznaniem z łaski ludzi i bogów.

Trzeba zaś przy tym wiedzieć, że ze Zjednoczenia PRODRYN, ze zakładu VIOLA w Gliwicach wyszedł wicepremier Wilczek, który wprowadził po 1989 r. "Ustawą Wilczka" brutalny Dziki Zachód, tzw. wolny rynek i kapitalizm z ludzką twarzą cinkciarza w kantorze wymiany walut, bezbożnego donosiciela w konfesjonale i sutannie (TW "Dąbrowski", Wiktor Skworc na stolcu Arcybiskupa Katowic, kasjer Episkopatu Polski), z twarzą kapusia Służby Bezpieczeństwa na fotelach totalistycznej władzy w utrzymywanym do dzisiaj bandyckim poPRL-u, w którym ostatnio zastrzeliły w końcu tego Wilczka na skwerku we Warszawie ub. r., po czym prokuratura usłużnie ustaliła, że facet sam się powiesił na snopku bokserskim od snopowiązałki pod mostem.

 https://gloria.tv/audio/SfVPabL1BDpS1MTeETvqbYame

Moimi przełożonymi na stanowisku pracy specjalisty ds. zaopatrzenia w PWD PRODRYN w Katowicach byli za Gierka (1979-80): dyr B. i jego zastępca ds. produkcji W. Te dwie osoby obciążała także, w głównej mierze, dokumentacja przekazana do Prokuratury przez Związkowców. W konsekwencji dyr. nacz. B. zwolnił swojego z-cę dyr. W. z pracy, jako kozła ofiarnego (albo puścił jako pierwsze ogniwo łańcucha - zależy, kto na fakt puszczenia się sitwy patrzy), zaraz po złożeniu przeze mnie pierwszych zeznań w Komendzie Miejskiej MO przy ul. Zwirki i Wigury tudzież po uświadomieniu przeze mnie nazajutrz dyr. B. stopnia szkodliwości społecznej przedstawionego milicji i udokumentowanego dowodami działania przestępczego układu żydoubeckiego PRODRYN, który nie został do dzisiaj niestety podniesiony na żadnej konferencji naukowej IPN Komisji Scigania Zbrodni popełnionych przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddział w Katowicach. Zwolnił kolegę swojego z pracy na krótko przed stanem wojennym, bowiem wymusiłem to na nim działanie akcją protestacyjną połączoną z realną groźbą nagłośnienia sprawy; po 13 grudnia 1981 dyr. B. przywrócił natychmiast W. do pracy wypłacając mu przy tym bezprawnie wynagrodzenie za paromiesięczny okres nieobowiązywania umowy o pracę. Natomiast przeciwko mnie wszczęto (z doniesienia dyr.B., jak zostałem poinformowany przez byłych działaczy związkowych) dochodzenie prokuratorskie z fałszywego oskarżenia, w stanie wojennym (ZEMSTA - rozpoznanie jednym słowem dokonane przez mec. Kurcjusza, który przyjrzał się .:Sprawie w stanie wojennym, podczas rozmowy mojej z nim w jego mieszkaniu: ONI SIE TERAZ MSZCZA NA PANU. - Tyle, to wiem, odparłem mecenasowi, któremu żona zwracała akurat uwagę, żeby dla oszczędności gasił światło żyrandola w pokoju, skoro siedzimy przy lampce z boku; tyle to wiem i dlatego zamierzam wystąpić o paszport, żeby wyjechać z kraju. - A czy ma pan już promesę wizy? - Nie, odrzekłem, bowiem nie byłem nawet zaznajomiony z kolejnością rzeczy, obiegiem dokumentacji potrzebnej do otrzymania pieczątki w paszporcie, upoważniającej do jednokrotnego przekroczenia granicy PRL, na której słowa o możliwości powrotu do kraju zostały przesłonięte papierkową kurtyną, albo wycięte żyletką z gumowego tekstu pieczątki(...).


wtorek, 23 sierpnia 2016
Opozycjoniści z 1980 r. bez ubezpieczenia i bez środków do życia.
Mariusz Łuczyk
21 sierpień 
 
Robert Teodor Kudła
Opozycjoniści z 1980 r. bez ubezpieczenia i bez środków do życia. Robert Teodor Kudła jest bez świadczeń emerytalnych i ubezpieczeniowych. Nie ma możliwości leczenia się w Polsce, ale jest DUMNY !!! Na swoje życie i leczenie chce zarobić sam. Wydał z pomocą znajomych płytę z pieśniami patriotycznymi.

KUPUJMY JĄ !!! W ten sposób pomożemy zacnemu człowiekowi.

Stefan Kosiewski
Stefan Kosiewski te sprawy miały być załatwione, ale dlaczego pana sprawa nie została załatwiona - pytał w 2012 r. Jerzy Jachnik, który 2016 jest posłem i może wreszcie załatwić pozytywnie nie jedną sprawę https://de.pinterest.com/pin/452752568773306087/
Zdjęcie użytkownika Stefan Kosiewski. Przed chwilądlaczego PiS interesuje sie tylko tym co zajmuje

protest/2-kaczki-sowa-thomas.jpg

Kaczynskiego

Geschrieben von sowa (») 2. 5.
 in der Kategorie Protestbewegung, gelesen: 237x


https://gloria.tv/audio/aFk2hLdoYmb   

Tajemna zmowa żydomasonerii amerykańskiej z wolnomularzami unijnymi,
spisek zawierany poza kontrolą parlamentarną suwerennych państw europejskich: TTIP  fragmenty udostępnione przez Greenpeace Holandia http://ttip-leaks.org/

Dybuk Ujazdowskiego PDO381 Zarys estetyki Chazarow von St...
Radio: https://gloria.tv/audio/JUj8ygya3CC9J7mWD6NMNFRit Krytyka Kazimierza Michała Ujazdowskiego, członka żydomasońskiej Grupy Windsor odnosi się tu jedynie do mało kulturalnej metody odchodzenia z polityki, którą...
Pages: 12 Reads: 25
Published 36 minutes ago
KONIEC KONCOW PDO378 Fraszka z OF FO23 von Stefan Kosi...
POLSKA SPADŁA O DWIE POZYCJE OD WCZORAJ! JESTESMY ZA MURZYNAMI i Ukraińcami! Strona Komisji Bezstronnej ds. Ustalenia Przyczyny Zamachów https://gloria.tv/audio/DPRJYwZRhmvhU8MCzQ5srwAAB po naszemu dodając...
Pages: 14 Reads: 197
Published 4 days ago
MOWA GROBOWA PDO377 ZR ZECh Prof. Ernst NOLTE, gest. a...
Największy myśliciel niemiecki, Prof. Ernst Nolte, historyk i filozof XX i XXI w. zmarł dzisiaj, 18 sierpnia 2016 po krótkiej, aczkolwiek ciężkiej chorobie we wieku 93 lat. https://de.pinterest.com/pin/452752568773230688/ ...Czy istotnie tylko j...
Pages: 22 Reads: 238
Published 5 days ago
TERRORYSTA KACZYNSKI PDO376 FO von Stefan Kosiewski 29...
https://gloria.tv/audio/xDc7xZsAkaVaLDQjv98cmS5js Wystawę otworzył 15 sierpnia 2016 r. Minister Obrony Słowackiej Republiki Peter Gajdoš, pod którego patronatem krajowa prezentacja dzieł artystów niepełnosprawnych będzie mi...
Pages
: 14 Reads: 82
Published 8 days ago

http://przekapane.blox.pl/2016/08/Czy-Ziobro-boi-sie-czarnych-i-burych-Jan-Bury.html

poniedziałek, 25 lipca 2016
szkolenia z zakresu opieki nad osobami niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi - Ursus, 08.09. - 24.10.2016
europäisches magazin (») | heute um 10:41 | gelesen: 15x
eu-leg/ttt.png
Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie” ogłasza nabór na uczestników szkolenia z zakresu opieki nad osobami niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi, które odbędzie się w Warszawie, w Ursusie, w siedzibie Dziennego Domu Pobytu Seniora od 8 września do 24 paŸdziernika 2015 r. weiter lesen

Do udziału w bezpłatnym szkoleniu zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia!

Szkolenie obejmuje 70 godzin wykładów oraz zajęć praktycznych, które będą prowadzone przez doświadczonych wykładowców i trenerów. W trakcie tych zajęć uczestnicy nabędą wiedzę i umiejętności z zakresu sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi.


Wśród tematów szkolenia znajdą się m.in.: wybrane zagadnienia z zakresu opieki nad osobami w podeszłym wieku z różnymi dolegliwościami, podstawy pielęgnacji, żywienie osób starszych, pierwsza pomoc w geriatrii, wybrane zagadnienia z rehabilitacji geriatrycznej, rehabilitacja i fizjoterapia, trening prozdrowotny, aktywne spędzanie wolnego czasu z uwzględnieniem profilaktyki chorób układu krążenia i narządów ruchu, zmiany czynnościowe ustroju w stanach bezczynności ruchowej, a także socjologiczne aspekty starości i starzenia się, jakość życia w starości, aktywizacja ludzi starszych, budowanie dobrych relacji z osobami niepełnosprawnymi i starszymi.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy - Domem Dziennego Pobytu Seniora.http://www.fpnp.pl/info/aktualnosci.php

Zajęcia będą się odbywać we wtorki i czwartki w godz. 16-19 oraz w soboty w godz. 9-14 w Dziennym Domu Pobytu Seniora przy ul. Walerego Sławka2 w Ursusie.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: informacja@fpnp.pl
lub telefonicznie pod nr tel. 22 695 99 41
Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 września 2015 r., liczba miejsc jest ograniczona.


http://sowa.quicksnake.de/EU-Schwerbehindertenausweis/szkolenia-z-zakresu-opieki-nad-osobami-niepelnosprawnymi-i-niesamodzielnymi-Ursus-08-09-24-10-2016

sobota, 16 lipca 2016
Ich dzisiejsze legendy to jedno wielkie fałszerstwo.
Strona Komisji Bezstronnej ds. Ustalenia Przyczyny Zamachów

Obie żydowskie frakcje w "Solidarności" prywatyzowały i sprzedawały Polskę po dojściu do władzy.
Lech Biegalski ·
Po co to udawanie? Obie żydowskie frakcje w "Solidarności" prywatyzowały i sprzedawały Polskę po dojściu do władzy. To pod nadzorem Wałęsy, Mazowieckiego, Gieremka i Balcerowicza zniszczono polską gospodarkę. To Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński.

Dziś stronnicy PO/KOD służą Brukseli i Berlinowi, a stronnicy PiS służą amerykańskim neo-konserwatystom. Obie grupy przyczyniły się do upadku polskiej suwerenności i obie wspaniale współpracują aby skłócać naród i manipulować opinię publiczną. Obie grupy angażowały Polskę w kryminalne wojny USA oparte na oczywistych kłamstwach. Obie służyły pr
zesuwaniu NATO na wschód i nielegalnie wtrącały się w wewnętrzne sprawy post-sowieckich państw wspierając w nich opozycję i kolorowe rewolucje. W dodatku, PiS popiera awanturnicze prowokacje Waszyngtonu i agresywne dążenia USA do wojny z Rosją (na koszt Polski i krajów bałtyckich).
"Solidarność" jako ruch społeczny zaistniała na gruncie dążenia narodu do naprawy wypaczeń ustroju. Dopiero żydowskie wtyki, "eksperci" i "doradcy" wepchnęli ją na drogę zmiany ustroju. Dziś widać jak to Polsce posłużyło. Gdzie nasza niepodległość i suwerenność? Gdzie ta "druga Japonia", którą mieliśmy zbudować? Gdzie sprawiedliwość społeczna? To wszystko były kłamstwa.
Coś na ten temat wiem bo we wczenych latach 80-tych brałem bezpośredni udział w tych wydarzeniach jako przewodniczący jednego z regionów, delegat na I Zjazd krajowy, oraz członek Krajowej Komisji Porozumiewawczej i później Komisji Krajowej "Solidarności". Podczas stanu wojennego ukrywałem się w Gdańsku i byłem na codzień w kontakcie z tym środowiskiem, które wtedy było jedną grupą, a dziś rozszczepiło się na "wrogie sobie" obozy. Naprawdę, czy na niby, aby kontrolować kraj i naród?
Znałem osobiście wielu dzisiejszych graczy i od początku uważnie obserwowałem ich grę. Ich dzisiejsze legendy to jedno wielkie fałszerstwo.
3 · 2 godz.
http://pl.sputniknews.com/polska/20160715/3468233/kaczynski-walesa-solidarnosc-pis.html?fb_comment_id=1172627522809118_1173551519383385#f1dd21f0c33de18
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - w POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
postimage
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset